środa, 14 stycznia 2015

Pozyczki społecznościowe

Praca to sposób na zarobienie pieniędzy służących do utrzymania się. Lecz nikt nie powinien wydawać wszystkich zapracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od non stop głoszą, iż podstawą dobrej kondycji walutowej postaci fizycznej jest, prócz profesji zarobkowej, też oszczędzania i rozważne gospodarowanie odłożonymi środkami.
Takim gospodarowaniem na 100% nie jest łapanie pieniędzy w klasycznej skarpetce. Środki zdeponowane w ten sposób w rzeczywistości tracą na wartości ze względu procesów inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków).
W następstwie tego też oszczędzanie winno pojawiać się równocześnie z racjonalnym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym instrumentem od zawsze było założenie pieniędzy na lokatę.

Jak inwestować w pożyczki społecznościowe
Jak inwestować w pożyczki społecznościowe
Ten materiał płatniczy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany termin, za co zamiast otrzymujemy odsetki, w wysokości paru odsetków w skali roku. Nie są to wiec zbyt wysokie zyski, choć jest to ponoć najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją wprawdzie zarówno inne formy wkładania oszczędności.
Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe. Co to jest? - spyta niejeden ewentualny inwestor. Uplastycznijmy w takim przypadku zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tu spółka Nobiles2 i jej oferta. Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany przez Nobiles2, bazuje jak najbardziej na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między postacią inwestującą swoje środki (która w takim przypadku będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc naraz gwarantem spłaty pożyczki.
Decydując się na ten gatunek inwestycji możemy liczyć na wysokie profity, ale równolegle, nie podobnie jak w przypadku innych dochodowych inwestycji, wiąże tu gwarancja zwrotu kapitału, albowiem Nobiles2, będąc swoistym żyrantem pełnego przedsięwzięcia, umożliwia bezpieczne udzielanie pożyczek, eliminując właśnie tak ryzyko zagubienia naszych środków.
Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło bezwarunkowo nowy aspekt. Nie musi naprawdę polegać na odbieraniu delikatnych kwot z lokat, lecz może stanowić chociażby nadzwyczajne źródło dochodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz