środa, 14 stycznia 2015

Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny klient powinien zapoznać z ewentualnym ryzykiem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z narzędzi, które pomaga
nam policzyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.
Jest to skompilowanie wielorakich propozycji obligacyjnych razem z ich określanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest produkowane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji.

Rankingi Obligacji korporacyjnych
Rankingi Obligacji korporacyjnych
Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna pieniężna emitenta a także ewentualne możliwości postępu danej firmy. Z tej przyczyny, dobitnie polecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru drogocennego. Jednym z serwisów, który oferuje tego typu zestawienia jest znany rynek Catalyst.
Na stronie głównej owego serwisu, możemy przyuważyć dodatkowo instrukcję czystego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Rzecz jasna, wszystkie ratingi są aktualizowane na poczekaniu. Jest to przykładowe z wielu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napawa się coraz to obszerniejszą renomą.
Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej należy wziąć pod uwagę jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością znamionują się obligacje Getin Banku. Swoją drogą, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki czemu możemy precyzyjnie przejrzeć całą ofertę danych obligacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz