środa, 14 stycznia 2015

Obligacje - czy warto

Obligacje Korporacyjne to specjalny typ papierów kosztownych, które są emitowane przez spółki a także wszystkie podmioty działalności oszczędnościowej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od klientów, za ich pierwotną opłatę wspólnie
z uzupełniającymi odsetkami. Do czasu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej klientów.
Nie ulega najmniejszym wątpliwościom odsetki to jedynie przykładowy z rodzajów świadczenia, równie dobrze mogą to być udziały w przychodach danego banku. Interesującą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją wielodniową obecność na rynku oraz stabilną sytuację płatniczą, banki są miarodajnymi emitentami.

Obligacje Getin Noble Banku
Obligacje Getin Noble Banku
Skutkiem tego, coraz gęściej ludzi w polskim Państwie, decyduje się na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są w rzeczy samej banki. Zostaje tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację otwarcie od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. domu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Inaczej nabycia obligacji jest przeznaczenie układu Catalyst.
Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelakimi dłużnymi zasobami pieniężnymi. Przez własne działanie jak i możliwości, system Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji. Wybór konkretnego rynku zależy od klienci, nie zapomnijmy jednak, iż systemy takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rozliczaniu.
Z tej przyczyny, w większości wypadków kupna obligacji, zalecamy spełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz