środa, 14 stycznia 2015

Jaki komputer jest najlepszy?

Niemniej jednak, że niezwykle często zamierzamy na zakup komputerów przenośnych, to w naszych domach bez przerwy sławą cieszą się blaszaki stacjonarne, przysparzające znacznie większe możliwości - są nie tylko tańsze, przysparzają większą alternatywę modyfikacji składników, jakkolwiek też mogą być poniekąd bezdźwięczne!
Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to kojarzy? Naprawdę na samym starcie trzeba nadmienić, iż są dwie strategie chłodzenia składników - pierwszą są dynamiczne wentylatory, które są głównym źródłem hałasu, drugą ponadto są wszelkiego gatunku radiatory.
Pasywnie chłodzony procesor
Pasywnie chłodzony procesor

To rzecz jasna komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, dlatego, iż jedyny zgiełk będzie wydobywał się z samych komponentów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednakże zużycie dysku SSD). Należałoby pamiętać o tym, iż pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda poprawnie przewiewnej obudowy, która zapewni przydatne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza.
Wydawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" podzespoły, które przez niewielką moc obliczeniową nie wywołują wielkich ilości ciepła do otoczenia. Nic z większym natężeniem mylnego!
Dzisiaj elementy komputerowe są kreowane w taki sposób, aby były jak w najwyższym stopniu wydajne i eksploatowały jak najmniej dynamiczności - w takim razie doniosła jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - producenci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami dostarczają nam niezwykle notorycznie wybór przy zakupie - czy chcemy otrzymać fragment chłodzony pasywnie, czy aktywnie.
Nic nie stoi jednak na przeciwności, ażeby już w termin wykorzystywania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz