środa, 14 stycznia 2015

Jak osiagnąć sukces życiowy

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest sensem, do którego dąży poprzez kompletne życie. Natomiast w zasadzie co to jest sukces życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy osiągnąć a także nie? Jakich kryteriów powinno się wykorzystać, żeby dogłębnie nazwać istnienie i wielkość sukcesu?
Wypytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się stereotypowe i postawione przeważnie retorycznie. Jakkolwiek zaledwie z pozoru. Po sekund namysłu rzeczywiście każdy dotrze do aforyzmu, że nie jest nietrudno określić moment, w którym można z kompletną kategorycznością zakomunikować, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Joe Vitale - sukces finansowy
Joe Vitale - sukces finansowy
Dla wielu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na określenie osiągnięcia tryumfu życiowego poprzez daną osobę jest popatrzenie na jej status majątkowy. Jeśli znamionuje się on właściwą ilością zer na koncie akceptują oni, iż osoba taka osiągnęła swobodę i sukces finansowy, a zatem i żywotny. Wydaje się jednakże, że jest to za bardzo pobieżne nastawienie do tej kwestii. Gdyż co w takim razie zakomunikować o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku? Z całą pewnością napełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie.
Czy wprawdzie pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki w jakim celu wygrywa się wspaniałość, daje podstawy do stwierdzenia o tym, że wygrywający spełnił sukces witalny? Poniekąd nie - a więc nie było to rezultatem jego pracy jak i kuriozalnych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, iż jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w mocy zrobić i osiągnąć głównie wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do triumfu.
Oczywiście przydatna jest prócz tego też nieugięta ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości osiągania wszelkich przewidzianych zamysłów to podstawa. Notorycznie w tym kontekście przywołuje się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne podejście decyduje to jak ma wygląd rzeczywistość.
W następstwie tego też można zagwarantować bezproblemowy morał, że triumf życiowy to tak naprawdę biegłość uzyskiwania wszech postanowionych celów. O ile opanujemy taką zręczność, wszelkie inne sztuczne życiowe tryumfy, takie jak chociażby majętność, osiągniemy w przelocie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz