środa, 24 czerwca 2015

Wybierz monety bulionowe lub złote sztabki

W okresie, gdy władze krajów pragną kontrolować cały świat, jednocześnie zadłużając się nawzajem na kwoty, jakich w żaden sposób nie da się zwrócić, a wartość wzrastających odsetek wcześniej czy później musi doprowadzić do niewypłacalności kolejnych systemów bankowości, trzeba pomyśleć o odpowiednim ulokowaniu własnego ogródka finansowego w sposób zdywersyfikowany.
Mogłoby to dotyczyć nabycia walut, ale także powinno się pomyśleć o tym, by posiadać rzeczy materialne, gdyż zapisy komputerowe (na przykład certyfikaty) to złudny pomysł, która nadaje się co najwyżej na spekulacje (inwestycje krótkoterminowe). Za to własność osobista jak mieszkanie - to zawsze posiada jakąś wartość , a do tego są to elementy niezbędne do przeżycia prowadzenia działalności przychodowej (grunt rolny).
Złote sztabki i monety bulionowe
Złote sztabki i monety bulionowe

Zakupić powinno się monety wyłącznie bulionowe o możliwie dużej rozpoznawalności w skali świata, czyli nie jakieś tam okazjonalne pamiątki po Papieżu Polaku. Wybrać można kilka monet bulionowych o światowym zasięgu, na przykład: australijski Kangur. Powinno się mieć się z daleka od wszystkiego co pochodzi z Chin, bo tam znacznie prościej o podróbki.
Do ustalenia powinno być trochę szczegółów, kiedy już wyselekcjonowaliśmy konkretny typ sztabki. Fakt renomy oferującego złoto, dodatkowo czy przesyłka będzie typu krótkoterminowa albo długoterminowa. Jako natychmiastową należy uznać kilka dni roboczych - po prostu towar powinien być dostępny na magazynie w trakcie kupna.
Sztabki są minimalnie tańsze od monet bulionowych. Powinno się brać pod rozwagę, że jest szansa występowania podróbek, stąd nie cena powinna być kluczowa przy kupnie. Jedynie dobra opinia o dilerze, dobra opinia o samego produktu. Przyjmuje się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej ją podrobić (w spore sztabki fałszerze są w stanie do środka wpakować wolframowe pręty o zbliżonym ciężarze właściwym do złota). Dlatego najlepiej nie przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej sfałszować małą monetę niż sztabkę.
W jaki sposób zdywersyfikować własny majątek finansowy? Najpierw ustalić, jaka część ma zostać zamrożona na długi okres, resztę należałoby ulokować na różny sposób (lokaty). W następnym kroku powinno się podzielić portfel przeznaczony na metale szlachetne w ustalonych częściach. W trakcie podziału 20% można przeznaczyć na złote monety jednouncjowe, w tej sytuacji preferowane są monety oznaczone jako: American Eagle. Więcej o rozpoznawalnych monetach na blogu: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz